CEMALETTİN GÜZELOĞLU SERGİSİ AÇILDI...

 

Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne bağlı Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde “Kırk Yılda Bir” başlıklı Cemalettin Güzeloğlu sergisi çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

  Açılışı yapan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut AYDIN; “Biraz evvel Turizm Araştırma ve Uygulama Birimini hizmete soktuk, şimdi karikatür müzemizde Cemalettin Güzeloğlu sergisini açıyoruz, biraz sonra bir başka etkinliğe gideceğim. Müthiş bir kültürel, bilimsel zenginliğe sahibiz. Biz bir üniversite olarak bu zenginliklere her geçen gün daha fazla katkı yaparak görevimizi yerine getirmeye çalışacağız” dedi ve sanatçıya bir de teşekkür belgesi verdi. Serginin açılışına eşi ve oğlu ile birlikte katılan Cemalettin Güzeloğlu da “Bu müzede sergi açma olanağını verdikleri için Rektör Davut Aydın ve merkez müdürü Atila Özer’e teşekkür ederim” dedi.

  Açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Mandal, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Tepebaşı Belediyesi Başkan vekili Fuat Gürcüoğlu, öğretim üyeleri, Eskişehirli karikatürcüler ve sanatseverler katıldı.

  

  3 Kasım Çarşamba günü açılan sergi 3 Aralık’a kadar devam edecek.

 

 

“Kırk Yılda Bir”

“CEMALETTİN GÜZELOĞLU KARİKATÜR SERGİSİ”

Açılış: 3 KASIM 2010  Çarşamba Saat: 17.30

Yer:  Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi

Akcami Mh. Malhatun Sk. No:6 Odunpazarı ESKİŞEHİR

Sergi Süresi: 03 Kasım 2010 – 03 Aralık 2010