2. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Sergisi Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde açıldı

    

Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi, TUYED (Turizm Yazarları Derneği) ve Anatolia; Turizm Araştırmaları Dergisi'nin ortaklaşa düzenledikleri 2.Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın sergisi 15 Nisan 2011 Cuma günü saat:17.30’da Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde açıldı.

   

Sergiye Eskişehirli karikatürcüler, sanatseverler, öğretim elemanı ve öğrenciler katıldı. Sergi açılışını yapan Rektör Yrd. Prof. Dr. Meryem Akoğlan Kozak, Yarışma ve sergi organizasyonuna emeği geçenleri kutladı, bu yarışmanın önümüzdeki yıl üçüncüsünün yapılması dileğinde bulundu.

A.Ü.Turizm Araştırma ve Uygulama Birimi Müdürü Doç. Dr. Nazmi Kozak da konuşmasında bu yarışmanın ödül töreninin 10 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenen EMITT Turizm Fuarı’nda yapıldığını; Kültür Bakanı ve Rektörün de hazır bulunduğu törenle ödül kazanan karikatürcülere ödül ve plaketlerin verildiğini söyledi.

 

Bursa’dan gelerek eşiyle açılışa katılan birincilik ödülü sahibi karikatürist Mehmet Kahraman da konuşmasında müzeyi çok beğendiğini ifade ederek, bundan sonraki ödül törenlerinin de bu güzel ortamda olmasını diledi.

                                                                 

Yarışmada;1.lik Ödülünü Mehmet KAHRAMAN (Türkiye), 2.lik Ödülünü, Oleksiy KUSTOVSKY (Ukrayna), 3.lük Ödülünü, Ross THOMSON (İngiltere) ve Mansiyonları Gerhard GEPP (Avusturya), Stefan DESPODOV (Bulgaristan), Shahram REZAEI (İran), Kambiz DERAMBAKHSH (İran), İ. Serdar SAYAR (Türkiye) almıştı.

 

Çin'den Belçika'ya, Avustralya’dan Hollanda'ya, 42 ülkeden 185 sanatçının 404 karikatüründen seçilmiş 60 karikatür, 8 Mayıs 2011 tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.